Puhkpilliorkester

Tartu I Muusikakooli PUHKPILLIORKESTRI tegevus algas 1995.a., mil tekkis võimalus minna vastukülaskäigule Strueri Gümnaasiumi, sest nende kooli big-band külastas meid eelnenud 1994.a. Selleks moodustus õpetajatest ja õpilastest väike 16-liikmeline orkester, mis alustas proovidega ning peale mõningaid (proovi)esinemisi Inglisillal ja Teatriterrassil saigi teoks 1995.a. augustis 8 kontserdist koosnev turnee (läbi Poola ja Saksamaa) Taani, kus esineti Strueris, Holstebros ning nende lähiümbruses. Käisime ka Põhjameres ujumas ning tagasiteel külastasime Bad Saltzuflenit Saksamaal, kus veetsime pühapäeva pärastlõuna ujulas soojas mineraalvees.

Esinemine Kooli hoovil pärast reisi   1.sept.1995

19951 img007

Tollane orkestri koosseis oli:

Flöödid – Ly Krinal, Reet Kallandi,Talvi Punger, Maria Krjukova; Klarnetid – Tiit Veigel, Meelis Unt, Andreas Aben; Saksofonid– Asko Vendelin, Martti Meumers; Trompetid – Jaan Tilgar, Martti Suvi, Priit Jääger; Metsasarved – Jan Pentshuk, Siim-Juhan Vakker; Tromboon – Kaido Järvsoo; Tuuba – Valmar Saar; Löökpillid – Aivar Vassiljev; Dirigent – Kaido Otsing.

(kommentaariks – kõik tollases orkestris mänginud õpilased jätkavad muusikalist tegevust erinevates orkestrites ja teatrilavadel)

Järgnesid juba regulaarsemad proovid, kus suurema panuse tegime rohkemate õpilaste kaasamisele. Kõik algus on vaevaline ning ka koosmängu kogemuse omandamine nõuab parasjagu aega. Meie jõudsime oma järgmise esinemiseni alles 1997 a. Terrassikontserdiks “Vanemuise” kohvikus (sest oli vihmane ja külm ilm) ja kus toimus ühisesinemine Oxelösundi muusikakooli orkestriga.

terrass1998

1997.a. Koolinoorte Laulupeol Tallinnas marssisime me rongkäigus. Selleks puhuks olid meil ka trummitüdrukud, kes mängisid siis, kui orkester puhkas. Orkester mängis ainult ühte lugu ja et kuna kogu aeg kuulas meid uus publik, siis ei mõjunud see sugugi igavalt. Esinesime ka ühendorkestrites.

img012