Konkurss “Noor helilooja 2021”

Tartu I Muusikakooli õpilane Kertu Katriin Kotkas pääses konkursil “Noor helilooja 2021” finaali. Žürii koosseisus Elis Hallik (esinaine), Ülo Krigul ja Alo Põldmäe valisid konkursile laekunud 30 helitöö hulgast finaalkontserdile 16.

Lisaks Kertu Katriin Kotkase tööle saavutasid edu Georg Jakob Salumäe, Selina Feklina, Reti Noorhani ja Hele-Riin Raun nooremast vanuserühmast. Vanema vanuserühma finalistid on Artur Tjagunovitš, Säde Ariel Ojasoo, Kristjan Kannukene, Hanna-Ingrid Nurm, Margot Männik, Merilyn Jaeski, Joosep Ottokar Oja, Brita-Liis Oruste, Brenda Pärtel, Emiliya Borisova, Gregor Kulla.

Konkursi finaal ja lõppkontsert toimub laupäeval, 24. Aprillil kell 16.00 Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis, festival Balti Muusika Päevad & Eesti Muusika Päevad 2021 Tartu programmi osana. Kontserdil selgub ka “LHV noor helilooja 2021” tiitli laureaat.

Konkursi “Noor helilooja” senised võitjad on Kristel Kolkanen, Karl Tipp, Gerta Raidma, Marta-Liisa Talvet, Anna-Margret Noorhani ja Kristo Klaus.

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatav heliloomingu konkurss “Noor helilooja 2021” on suunatud kuni 25-aastastele noortele ja toimub tänavu juba seitsmendat korda. Ettevõtmise eesmärk on anda noortele muusikutele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt.

“Noortele muusika loojatele on eneseleidmise tee sageli keeruline ja küsimusi täis. Kuna kompositsioon sünnib enamasti paberil ja omaette olles, siis on alati kasulik kuulda, kuidas kirja pandud ideed kõlavad. Iga ette kantud teos aitab noorel astuda suure sammu edasi terviklikuma loomingulise tunnetuse poole. Võimalus kuulda oma muusikat juhtiva kodumaise nüüdismuusika festivali kavas hea ansambli esituses ning jagada kogemusi teiste noortega on kindlasti oluline osa õppimise protsessist,” kommenteerib konkursi eestvedaja, helilooja Age Veeroos.

Kontserdi salvestab ja vahendab Klassikaraadio.
“LHV noor helilooja 2021” preemiafondi toetab LHV.

Õnnitleme suurepärase saavutuse puhul!

Rohkem informatsiooni: www.helilooja.ee
Foto: Rene Jakobson