Eesti Kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad

8. veebruaril anti Viimsi Artiumis pidulikult üle Eesti Kultuurkapitali 2022. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.
Rahvakultuuri sihtkapitali poolt pälvis aastapreemia Tartu Folklooriklubi Maatasa – pärimusmuusika populariseerimise ning Tartu Folk-Offi eduka ja meeleoluka eestvedamise eest.
“Eesti kultuur ja riik püsib tugevatel kultuuriinimestel ning kehakultuuri eestvedajatel. Lisaks sellele, et töötame iga päev väärikama ja õiglasema kultuuri- ja spordiinimeste tasustamise nimel, on oluline tublisid tegijaid avalikult esile tõsta ning tunnustada. Läbi Kultuurkapitali tunnustame meie kultuuri ja kehakultuuri panustavaid säravaid eestvedajaid”, ütles Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Piret Hartman.
Õnnitleme südamest Tartu I Muusikakooli pikaaegseid koostööpartnereid Helin ja Halliki Pihlapit ning kogu Maatasa liikmeskonda välja teenitud auhinna puhul. Maatasalisi iseloomustab nakkav elurõõm, originaalse folkloori edukas populariseerimine, paindlikkus ja spontaansus, usaldus ja koostööaltisus, fantaasiarikkad ning tugevad pedagoogid.
Oleme väga rõõmsad teie edu ja Eesti Kultuurkapitali poolse tähelepanu üle!
Tartu I Muusikakooli koostööd folklooriklubi Maatasaga saab nautida juba 24.02.2023 kell 16.00 Eesti Rahva Muuseumis toimuval Eesti Vabariigi aastapäevakontserdil “Üks laul, üks viis”.